1- Duvar kağıları çeşitleri nelerdir?
Duvar kağıtları, içeriklerine göre Vinyl, Kağıt  ve Tekstil içerikli olarak değişmektedir. Bu çeşitler duvar kağıdının türüne göre yüzeyinde veya tabanında kullanılmaktadır.
 
2-Kaç rulo duvar kağıdı kullanmam gerekiyor?
 Duvar kağıdı kaplanacak duvarın uzunluğunu (veya odanın çevresini) ve duvarın yerden yüksekliğini ölçün, iki ölçümün çarpımında toplam m2 yi buluruz.
 
a) Duvar kağıdı rulosu genellikle 52-53 cm eninde ve 10 m boyundadır.  Ortalama olarak yaşam mahallerinde tavan yüksekliği 2,60 ile 2,80 arasında değişmektedir. Bu durumda bir rulo duvar kağıdından 3 boy alabilirsiniz.  Yani bir rulo ile 53 cm x 3 = 159 cm uzunluğunda bir duvar parçasını kaplayabilirsiniz.
 
b) Duvar boyunu rulo enine bölün ve tam sayıya yuvarlayın. (Örnek :duvar boyunuz (yatay uzunluk): 5 mt 5.00 mt / 0.53 mt = 9.4 boy= 10 boy duvar kağıdı gereklidir.)
 
c) Gerekli olan boyun bir rulodan çıkan boya bölünmesi ile (10 / 3 boy  = 3.3) yani 4 rulo duvar kağıdına ihtiyaç vardır.
 
d) Artan parçalar ile kapı ve pencere üstlerinin kaplanmasında kullanacaktır. 
 
3- Duvar kağıdı nasıl uygulanır?
 
a- Duvar kağıdı tutkalının hazırlanması,
Yapıştırılacak duvar kağıdı rulosuna göre, temiz bir kovaya su konulur.  Bir yandan su karıştırılarak diğer taraftan tutkal yavaş yavaş suyun içine serpiştirilerek dökülür.(pütür pütür  olmaması için) ve bir süre karıştırılır. Duvar kağıdı tutkalın en iyi yapışması için gerekli olan boza kıvamıdır.
 
b- Zemin temizliği,
Duvar Kağıdı uygulanacak zeminin temiz, kuru ve mümkünse pürüzsüz olması gerekmektedir. Duvar kağıdı uygulacak, yapıştırılacak zemin, sıva üzerine boya ise mutlaka zımparalanması gerekmektedir. Aşırı pütürlü ise alçı sıva çekilip zımparalanması gerekmektedir.
 
c- Duvar kağıdının kesilmesi.
Duvar yüksekliği ölçülüp, uygun ebatlarda kesilir.
 
d- Tutkalın sürülmesi,
Kesilmiş olan duvar kağıdı boylarının arka yüzeylerine 1 kat bolca duvar kağıdı tutkalı sürülür, önce ikiye sonra dörde katlanır. (temiz yüzeyler dışa gelecek şekilde)
 
e- Duvar kağıdı yapıştırılması,
Tutkallanmış ve katlanmış olan duvar kağıtları 10-15 dakika sonra açılır ve bir ucundan duvara yapıştırılır.
 
4- Duvar kağıdı döşenecek zeminler hangi özelliklerde olmalıdır?
Duvar Kağıdı döşenecek yüzey, Temiz, pütürsüz ve düzgün olmalıdır. Mümkünse alçı sıva çekilip zımparalanmalıdır.
 
5. Duvar kağıdının kullanım ömrü ne kadardır?
İthal duvar kağıtlarımız ürün cinslerine göre yaklaşık olarak 10 yıl, bazı ürünlerde 15 yıl solmama ve renk garantilidir. 
 
6. Saten ve silikonlu boya üzerine duvar kağıdı uygulaması yaptırabilir miyiz?
Saten ve silikonlu boya üzerine duvar kağıdı uygulaması yaptırabilirsiniz fakat duvara dönüşüm astarı sürülmesi gereklidir.
Duvar yeni alçılanmış ve hiç boyanmamış ise polizolan astar sürülmelidir.
 
7. Duvar kağıdı ıslak bezle silinebilir mi?   
Duvar kağıdınızın üzerinde yazan talimatlara göre duvar kağıdınızı silebilir hatta bazı ürünleri hem silebilir hem de sabunlu su ile fırça yardımıyla veya sünger yardımı ile temizleyebilirsiniz.