Kaç rulo duvar kağıdı kullanmam gerekiyor?

 Duvar kağıdı kaplanacak duvarın yüksekliğini ve enini ölçün, iki ölçümün çarpımında toplam m2 yi buluruz. Çıkan metrajı rulo ölçüsüne böldüğümüzde kullanılacak rulo sayısını buluruz. Seçilen kağıtdaki desene göre fire payınıda ölçüye eklemek gereklidir. Örnek: Odanız duvarları toplam 37m2 diyelim 16m2 rulodan 3 adet alırsanız fire payıyla beraber bir odanın tamamına yetecektir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Duvar kağıdı tutkalının hazırlanması,

Yapıştırılacak duvar kağıdı rulosuna göre, temiz bir kovaya su konulur.  Bir yandan su karıştırılarak diğer taraftan tutkal yavaş yavaş suyun içine serpiştirilerek dökülür.(pütür pütür  olmaması için) ve bir süre karıştırılır. Duvar kağıdı tutkalı katı kıvamda olması gereklidir, yapışması için gerekli olan boza kıvamıdır.

 

 Zemin temizliği,

Duvar Kağıdı uygulanacak zeminin temiz, kuru ve pürüzsüz olması gerekmektedir. Aşırı pütürlü ise alçı çekilmesi gerekmektedir.

 

Tutkalın sürülmesi ve yapıştırılması,

Duvar yüksekliğine göre ayarlanıp kesilmiş olan duvar kağıdı boylarının arka yüzeylerine 1 kat bolca duvar kağıdı tutkalı sürülür, önce ikiye sonra dörde katlanır. (temiz yüzeyler dışa gelecek şekilde)

Tutkallanmış ve katlanmış olan duvar kağıtları 5-10 dakika sonra açılır ve bir ucundan duvara yapıştırılır. Kağıt arkasında kalan fazla tutkal ve hava kabarcıkları duvar kağıdı spatulası yardımıyla sıvazlanarak giderilir.

 

Duvar kağıdının kullanım ömrü ne kadardır?

Ürün cinslerine göre yaklaşık olarak 20 yıldır. Darbe sonucu yırtılma olmadığı sürece uzun yıllar kullanılır.

 

Saten ve silikonlu boya üzerine duvar kağıdı uygulaması yaptırabilir miyiz?

Saten ve silikonlu boya üzerine duvar kağıdı uygulaması yaptırabilirsiniz fakat duvara dönüşüm astarı sürülmesi gereklidir.

Duvar yeni alçılanmış ve hiç boyanmamış ise polizolan astar sürülmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR